Padratoos

فراورده های لبنی پادراتوس

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • 37663263 - 051

محصولات

نمایندگی ها

سفارشات

معرفی

خبر های داغ

تبریک به مناسبت فرا ...
فواید تغذیه ای و سلامت ...
یکی از مهم ترین فواید کفیر، وجود پروبیوتیک و پری بیوتیک های ...
ادامه مطلب
شیر معجزه آفریدگار - کشف ...
به گزارش بولتن نیوز، براي بسياري از انسان ها، شير يك ماده ...
ادامه مطلب
تولید محصول جدید - دوغ ...
پس از تجربه موفق تولید دوغ های طعم دار ( نعناع ) در شرکت ...
ادامه مطلب
لیست کلیه نمایشگاه های ...
cache/resized/75c4fe3fe3621db62c840463b6e42aa0.png
لیست کلیه نمایشگاه های صنایع غذایی و آشامیدنی نوشیدنی ...
ادامه مطلب

اخبار

فرم ورود

مدیر کل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: به علت قطع یارانه لبنیات در سال 1390، مصرف لبنیات در کشور کاهش 37 درصدی داشته است.
دکتر زهرا عبداللهی در اشاره به تاثیر قطع یارانه محصولات لبنی از سال 90، اظهار کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم بگوییم به علت قطع یارانه لبنیات شاهد پوکی استخوان بوده‌ایم، اما از آن زمان طبق آمار بخش صنعت لبنیات، میزان خرید مردم کاهش یافته است.
وی افزود: طبق آخرین آمارها، تا سال گذشته 37 درصد میزان خرید لبنیات از سوی مردم کاهش یافته و این محصول از سبدغذایی مردم بیرون آمده است. این اقدام باعث شده‌ عده‌ای از مردم، به خصوص از بخش کم درآمد، فقیر و کسانی که در دهک‌های درآمدی پایین هستند و قدرت خرید ندارند آن را از سبد غذایی خود حذف کنند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ، در خصوص چگونگی پیگیری وزارت بهداشت برای بازگشت یارانه لبنیات نیز توضیح داد و گفت: ما به عنوان وزارت بهداشت پیشنهاد کرده‌ایم لبنیات با قیمتی در بازار عرضه شود که مردم بتوانند آن را تهیه کنند. همچنین در حال پیگیری آن از طریق شورای عالی سلامت هستیم که به هر طریقی بخشی از یارانه‌ای که به قند، شکر و روغن داده شده، به سمت لبنیات سوق پیدا کند.
عبداللهی در ادامه اضافه کرد: این یارانه می‌تواند در سطح تولید کننده، مصرف کننده یا دامدار تعلق گیرد که درنهایت محصول با قیمت مناسب و در حد قدرت خرید مردم قیمت‌گذاری شود. سال گذشته این بحث را در شورای عالی سلامت مطرح کردیم که در نتیجه مصوب شد اعتباراتی که برای شیر و لبنیات در نظر گرفته شده‌، با اولویت شیرمدارس ادامه داشته باشد.